Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Card Bancar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Card Bancar

Bună ziua!
Tatăl meu avea un card de credit pe care primea pensia. A fost internat în spital iar la scurt timp a decedat, cea cu care trăia a folosit cardul tatălui meu dupa decesul acestuia și a sustras banii care erau pe card.
Ea nu era căsătorită cu tata iar ea a retras banii fără să știm. Acum când am făcut succesiunea și am fost la bancă, am văzut că ea a făcut retrageri de bani după decesul lui. E adevărat că ea nu avea dreptul și este considerat furt? Eu și sora mea suntem moștenitori. Ce putem face pentru a recupera banii? Din câte știu eu pot face plângere la poliție pentru furt și îi face dosar penal, se vede în extrasul de cont când a scos banii si ce sume. Am dreptate? Mă puteți lămuri vă rog frumos?
Mulțumesc!
Mergeti la politie si spuneti ce ati spus si aici, ar trebui sa va poata ajuta dumnealor.
Mulțumesc!