Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale acte necesare infiintarii SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

acte necesare infiintarii SRL

1. Declaratia asociatului /administratorului trebuie autentificata de notar sau este suficient ca inscris sub semnatura privata? ( declaratia cu privire la cazier judiciar)
2. Specimenul de semnatura poate fi dat si in fata judecatorului delegat (sau inlocuitorului acestuia)de la ORC sau trebuie sa merg la notar pt un specimen de semnatura autentificat?
3. Statutul societatii trebuie autentificat sau este suficient ca inscris sub semnatura privata?
multumesc
Declaratiile si specimenul de semnatura se dau fie la notar fie la Registrul Comertului.
Actul constitutiv al societatii sau Statutul trebuie semnat de catre asociati-e suficient.