Forum Discuţii juridice Executare silită Va rog un raspuns avizat
Discuție deschisă în Executare silită

Va rog un raspuns avizat

Am fost executat silit de o banca Executorul mi-a blocat contul de la banca si mi-a luat din cont suma de 8000 lei iar executarea era de 9500 lei Acum mi-a spus ca daca nu platesc restul de bani banca i-mi poate percepe penalizari si dobanzi.Se pot pune penalizari si dobanzi dupa ce a inceput executarea?
Da,? pana la lichidarea creantei totale prevazuta in titlul executoriu, mai mult va poate calcula si coieficientul de inflatie ,,,multe se pot intampla,,deoarece ati dobandit o 'culpa procesuala',, nu ati mai dat garantii creditorului D-voastra..etc. :(
se pot pune penalizari pe restul de bani care constituie creanta.
daca e vorba de un contract de credit nu. Pt ca el deja prevede dobanzi si penalitati, executorul le va calcula.
De altceva nu se mai pune problema