Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum poti pierde dreptul de intrare in propriul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum poti pierde dreptul de intrare in propriul apartament?

Dupa ce se construieste o casa in asociatie in 1974 cu autorizatie de constructie pe care se specifica P+2 cu doua intrari separate,una din intrari fiind vandute proprietarului de la parter in 1974, cu hotarare de partaj pe cale amiabila din 1991, dupa sase ani si jumatate de proces , se da o sentinta la o iesire din indiviziune prin care doua familii nu mai pot intra la apartamentele lor , nici la dependintele , si nici la gradinile lor aflate in spatele casei. Ma intreb oare suntem intr-o tara UE s-au unde oare?
ar treb sa aveti dr de servitute
Hotararea nu poate fi pusa in aplicare, formulati cerere de revizuire.