Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare

daca eu sunt administrator la 2 societati ale mele
si vreau sa inchei un contract de managemement cu o alta societate cum fac?am inteles ca nu am dreptul la cotract de munca cu societatea
pot sa inchei un altfel de contract??
Nu mai deschideti mai multe topicuri, este impotriva regulamentului.

Daca e SRL, puteti sa aveti contract de munca pe postul de administrator.
Va puteti angaja la societatile pe care le administrati cu conditia ca acestea sa fie SRL, in ceea ce priveste contractul de management cu o terta societate si acest lucru este posibil cu respectarea legislatiei in domeniu in ceea ce priveste acest tip de contracte.