Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cerere de incetare contract de munca director ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cerere de incetare contract de munca director societate comerciala si nerespectare preaviz-ce atrage dupa sine?

Am mare nevoie de un raspuns:
pana acum o luna am foat administrator la o societate comerciala. Am schimbat functia de administrator cu cea de director societate comerciala. Acum, la data de 1 octombrie am cerut incetare contractului de munca cu acordul partilor.Sefii nu sunt de acord cu asta, spunand ca ei nu au cui sa predea gestiunea, si imi cer sa stau in perioada de previz de 30 de zile lucratoare inscrisa in contract.
Eu ce pot sa fac, ca sa plec mai repede? vreau sa ma angajez in alta parte si vrea sa predau tot la actuala firma. Daca refuz cele 30 de zile de preaviz? Se pot indrepta impotriva mea?
1. Incercati sa nu mai deschideti mai multe topicuri legate de problema dvs, deoarece este o incalcare a Regulamentului acestui Forum.

2. In acest sens, veti urmari si veti posta nelamuririle dvs in topicul deschis prima data , intrucat acest topic se va inchide :
www.avocatnet.ro/content/for...

Va multumesc anticipat , pentru intelegere.