avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1056 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Se impoziteaza donatia facuta in bani de catre o ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Se impoziteaza donatia facuta in bani de catre o persoana fizica catre una juridica?

Se impoziteaza donatia facuta in bani de catre o persoana fizica unei persoane juridice?
Daca DA, care sunt conditiile...sau unde pot citii asta in lege?:((
Ultima modificare: Vineri, 13 Iunie 2008
anelle_512, utilizator
Cel mai recent răspuns: Elena Claudia Baltatescu , Consilier juridic 16:13, 13 Iunie 2008
cel mai bine discutati cu un notar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract sponsorizare ank.iuliana ank.iuliana Am si eu o intrebare legata de un contract de sponsorizare si de conditiile legale de desfasurare. O persoana cu un suflet mare vrea sa ma ajute si vreau sa ... (vezi toată discuția)
Donatii Am auzit la tv discutii despre faimoasele "donatii". Pana la urma care este problema cu ele? Care este actul normativ prin care sunt interzise donatiile de la ... (vezi toată discuția)
Reglementari legale privind imposibilitatea efecturarii unei donatii de catre un srl ancristida ancristida Buna ziua, am o problema. Daca un SRL doreste sa vireze o suma de bani in contul unei persoane, in scopul efectuarii unei interventii medicale asupra sa, care ... (vezi toată discuția)