Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... cheltuieli deductibile avocati
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

cheltuieli deductibile avocati

Stimati colegi , va rog sa-mi spuneti daca facturile telefonice sunt considerate cheltuieli deductibile pentru ca nu este o interpretare unitara de catre cei de la finante. Multumesc.
Pentru a fi deductibile cheltuielile telefonice trebuie sa determinati ce convorbiri sunt in interes personal si care pentru desfasurarea activitatii.
deductibile sunt cele angajate pentru desfasurarea activitatii.
Sau scoateti un desfasurator al convorbirilor si ii invitati pe cei de la fianante sa sune la toate nr.de telefon pentru a determina ei ce convorbiri ati avut pt.buna desfasurare a activitatii:D
O cerinta minimala ar fi ca factura sa fie emisa pe cabinetul dumneavoastra, care are si un cod fiscal. Interpretari chiar sunt multe.