Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PRETENTII
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PRETENTII

Buna seara! am fost garant la un imprumut angajat de un s.r.l. Aceasta firma nu si-a achitat debitul, banca a cesionat cfreanta la AVAS, mi s-a pus sechestru pe casa, iar ca sa nu imi pierd casa, am fost nevoit sa achit eu acel debit in valoare de 30.000 lei. Acum doresc sa imi recuperez acesti bani. Cum procedez?
Multumesc!
actiune in instanta
actiune in instanta pe principiul imbogătirii fără justă cauză
m-am interesat si acea firma este radiata de la registrul comertului#-o. Sa caut cine a fost reprezentantul firmei? Ma indrept impotriva lui?
Impotriva lichidatorului.