Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... scimbare rovinieta
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

scimbare rovinieta

Am trei camioane care pana in iulie 2010 au fost in leasing cu nr. de Bucuresti iar rovinieta a fost cumparata pe un an de zile in iulie 2010 cu numere de inmatriculare de Bucuresti.Din august 2010 au iesit din leasing si au alte numere de inmatriculare.Intrebarea este daca rovinieta este valabila,desi nu am comunicat CNADR schimbarea de numere de inmatriculare?Am castig de cauza in judecatorie?
trebuia sa le faceti pe numarul de identificare al masinii.
daca este si acela trecut alaturi de nr de inmatriculare sunteti in regula!
contestati amenda la judecatorie si veti avea castig de cauza