Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Art. 21 din Statutul profesiei de consilier juridic
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Art. 21 din Statutul profesiei de consilier juridic

Pot constitui o societate comerciala cu cod CAEN 7411 cu obiect de activitate unic - de consultanta si reprezentare juridica, in conformitate cu prevederile art.21 din statutul profesiei de consilier juridic?
nu. decizia ICCJ interzice constituirea unor asemenea srl.
Vedeti pentru lamurire: [ link extern ]
Legea tace insa si Decizia ICCJ la fel in ceea ce priveste infiintarea unor II, IF sau PFA, conform OUG 44/2008. Veti avea insa opozitie ferma la ORC (consultanta juridica fiind monopolul avocatilor [in proasta lor opinie])!
sigur nu puteti constitui o asemenea societate....