Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ce se intampla?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ce se intampla?

Ce se intampla daca cineva cere recurs partea civila , se repeta iara procesul sau ce se intampla?
se judeca in continuare pana hot ramane def
Cristina Voicu, Avocat
La solutionarea recursului se iau in discutie de catre parti si se analizeaza de catre magistrati instantei de recurs,aspectele de nelegalitate si de netemeinicie ridicate de partea care a formulat recursul impotriva sentintei pronuntata de catre instanta care a judecat cauza anterior