avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 914 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisia pana la 30 aprilie 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisia pana la 30 aprilie 2011

Intentionez sa schimb locul de munca. Va rog sa imi confirmati: pana la 30 aprilie, data la la care modificarile aduse Codului muncii si publicate pe 31 martie in MO, intra in vigoare, pot sa imi dau demisia cu preaviz de 15 zile calendaristice?
Puteti sa imi mentionati exact la ce lege sa ma refer in formularea demisiei (valabila in acest moment si pana la 30 aprilie), sunt atatea variante online..?
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: ContSters167247 , utilizator 21:55, 4 Aprilie 2011
Da, pana la 30 .04.2011, sunt in vigoare prevederile Legii nr. 53/2003 -Codul Muncii. Dupa aceasta data ,se aplica noile modificariconform LEGII NR. 40/2011
Confirm. Codul muncii in forma modificata are aplicabilitate din 01.05.2011.

:bow:
Va multumesc amandurora! O seara cat mai buna!
Multumim si noi.

:luck:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie functie coordonator 30 sau 45 zile preaviz? Dove27 Dove27 Buna ziua, Am si eu o problema.Mi-am inregistrat demisia ieri,am functie de coordonator si managerul mi-a spus ca trebuie sa am preaviz de 45 zile. Este in ... (vezi toată discuția)
Preaviz ciprianst ciprianst As dori ajutorul in rezolvarea corecta a urmatoarei probleme: - angajatorul a transmis un act aditional prin care se modifica perioada de preaviz in cazul ... (vezi toată discuția)
Codul muncii republicat liliana soit liliana soit As dori sa mi se clarifice cu ce data intra in vigoare Codul muncii REPUBLICAT privind noua numerotare prevazuta de Legea 40 art V . Conform aparitiei in MO ... (vezi toată discuția)