Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisia pana la 30 aprilie 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisia pana la 30 aprilie 2011

Intentionez sa schimb locul de munca. Va rog sa imi confirmati: pana la 30 aprilie, data la la care modificarile aduse Codului muncii si publicate pe 31 martie in MO, intra in vigoare, pot sa imi dau demisia cu preaviz de 15 zile calendaristice?
Puteti sa imi mentionati exact la ce lege sa ma refer in formularea demisiei (valabila in acest moment si pana la 30 aprilie), sunt atatea variante online..?
Multumesc anticipat!
Da, pana la 30 .04.2011, sunt in vigoare prevederile Legii nr. 53/2003 -Codul Muncii. Dupa aceasta data ,se aplica noile modificariconform LEGII NR. 40/2011
Confirm. Codul muncii in forma modificata are aplicabilitate din 01.05.2011.

:bow:
Va multumesc amandurora! O seara cat mai buna!
Multumim si noi.

:luck: