Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... membru cooperator in consiliul de administratie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

membru cooperator in consiliul de administratie

daca sunt cooperator membru in consiliul de administratie ,pensionar ,varsta 64 de ani,stagiu de cotizare 36 ani, femeie,ce se intampla dupa rectificarea codului muncii art 56 lit d va multumesc
inteleg ,dar si presedinte cu contract de munca al sc cooperative?
soldatu a scris:

inteleg ,dar si presedinte cu contract de munca al sc cooperative?

C.i.m. va inceta si i se va face contract de administrare ... de fapt, potrivit Legii nr.1/2010 , toti membrii consiliului de administratie trebuie sa aiba contract de administrare.