Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... drepturi personal ro trimis in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

drepturi personal ro trimis in strainatate

Cum se poate face transportul unui delegat al unei institutii publice ,in misiune de serviciu in strainatate,de la aeroport la hotel si de la hotel la aeroport,cu mijloace de transport in comun sau/si cu taxiul?
Mai sunt in vigoare dispoz.art 10 alin.7 din HG 518/1995?(urmare modificarilor,nu a fost republicat).
Multumesc.
Art.10 alin.7 din HG nr.518/1995 este in vigoare ... prin urmare, deplasarea pe distanta dintre aeroport sau gara si locul de cazare, se face fie cu mijloacele de transport in comun , fie cu taxiul.

Multumesc de raspuns.