Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Valabilitate lege
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Valabilitate lege

Buna ziua.
Stiti cumva daca LEGEA Nr. 1/26.03.1970 privind organizarea si disciplina in muncã mai este in vigoare?
bogdanl a scris:

Buna ziua.
Stiti cumva daca LEGEA Nr. 1/26.03.1970 privind organizarea si disciplina in muncã mai este in vigoare?

Nu mai este in vigoare ... a fost abrogata la data intrarii in vigoare a Legii nr.53/2003 - Codul Muncii.