avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Valabilitate lege
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Valabilitate lege

Buna ziua.
Stiti cumva daca LEGEA Nr. 1/26.03.1970 privind organizarea si disciplina in muncã mai este in vigoare?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:30, 5 Aprilie 2011
bogdanl a scris:

Buna ziua.
Stiti cumva daca LEGEA Nr. 1/26.03.1970 privind organizarea si disciplina in muncã mai este in vigoare?


Nu mai este in vigoare ... a fost abrogata la data intrarii in vigoare a Legii nr.53/2003 - Codul Muncii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inscrierea studiilor superioare in cartea de munca hova hova Buna ziua, Se pot inscrie in cartea de munca studiile universitare absolvite doar pe baza adeverintei de absolvire a facultatii sau doar pe baza diplomei ce ... (vezi toată discuția)
Legislatie casandralin casandralin Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca in perioada decembrie 2012- iulie 2014 s-a modificat Codul Muncii si cum. Va multumesc (vezi toată discuția)
Demisie nataliaz nataliaz Buna ziua! Angajat in sanatate, cu functie executiva de personal auxiliar, am depus demisia cu data de 2 aprilie, data de la care nu m-am mai prezentat la ... (vezi toată discuția)