Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Germania drept de munca
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Germania drept de munca

este adevarat ca cei care au diploma de studii superioare exp in cazul meu Politehnica au drept de munca in Germania in orice domeniu???
nu, puteti lucra ca PFA
Este o exageratia mare si nepotrivita. Nu este pozibil de ex ca fiind medic sa lucrezi ca avocat, sau invers. Ar fi bine sa ne spuneti in ce domeniu vrei sa lucrezi si care sunt studii facute. Acolo sunt binevenit (asa a facut cererea Premier Merkej) cel care sunt ingineri, pentru ca au nevoei de ele, si se profitesc de buna pregatirea profesionala atat din Spania cat si din Romania.