avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... taxa pledoarie ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

taxa pledoarie ?

Timbru de... pledoarie ?

Personal, mi se pare kafkiana propunerea.

Ar fi bine sa aflam de unde vine..... nu de alta dar ca sa stim "ce" votam in organele de conducere ale profesiei.

Departe de a fi fost un sustinator al fostului decan, poate ca ne-am pripit uneori cu judecarea lui........

Relativ recent au dublat - "colegii" de la casa de asigurari - cota minima de contributie de la 80 la 150 Ron - parca numa in insel !?

Consider ca trebuie sa facem putina presiune asupra conducerii UNBR - fie macar si pe acest forum.

Am impresia ca sunt multi "colegi" din conducerea UNBR care frecventeaza acest forum, asa ca ar trebui sa luam atitudine. Altfel vom fi in continuare luati de ......:((

www.avocatnet.ro/content/art...
Am vrut sa dau o veste buna si in mod separat.Se putea face o exceptie.Nu in fiecare zi se afla a veste buna si vroiam sa se vada clar.
Acum nu prea se mai vede bine.Erau si niste aplauze.=D> care au disparut.Nu acestea care se vad
Rusinea insa ramane pentru cei care au propus.X-(

Si nu sunt sigur ca au facut-o de capul lor.

Au fost impinsi in fata....

Din fericire a primat bunul simt.

In nici un caz insa nu este meritul colegilor din conducere care probabil vor sa para acum niste eroi
cand merg la sediul baroului bucuresti, vad pe str. dr. raureanu ca sunt parcate masini ultimul tip de mercedes, bmv, jaguar...vreau si eu sa stiu cum au strans acei colegi banut peste banut, ca sa le cumpere?
nu de alta...dar vreau sa stiu si eu reteta bunastarii si fericirii lor!!!:P
avokitten a scris:

cand merg la sediul baroului bucuresti, vad pe str. dr. raureanu ca sunt parcate masini ultimul tip de mercedes, bmv, jaguar...vreau si eu sa stiu cum au strans acei colegi banut peste banut, ca sa le cumpere?
nu de alta...dar vreau sa stiu si eu reteta bunastarii si fericirii lor!!!:P


Probabil ceva matusi bogate ceva...:P

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

De ce stagiarii din baroul constitutional nu pot beneficia de acelasi avantaje ca cei din baroul traditional? cristian_ice77 cristian_ice77 de ce stagiari din baroul constitutional nu pot beneficia de acelasi avantaje ca cei din baroul traditional (vezi toată discuția)
Exista vreun dezavantaj daca dau examen in baroul paralel? Geani_geani Geani_geani As vrea sa stiu care sunt diferentele intre cele doua barouri. Unchiul meu are cabinet individul si daca as promova examenul de admitere mi-as putea face ... (vezi toată discuția)
Criza de bani pentru plata onorarilor avocatilor care presteaza asistenta juridica din oficiu CLAUDIU LASCOSCHI CLAUDIU LASCOSCHI Daca statul prin organele sale ar proceda la executarea silita a persoanelor care datoreaza cheltuieli de judecata ar avea bani pentru incetarea crizei lipsei ... (vezi toată discuția)