Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Se mai maresc pensiile?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Se mai maresc pensiile?

buna seara. doresc sa imi spuneti si mie daca vor creste pensiile anul acesta sau pe cind?
Promisiunea Guvernului pentru anul 2012:
Legea 263/2010
Art. 102
(2) Valoarea punctului de pensie se majoreaza anual cu 100% din rata inflatiei, la care se adauga 50% din cresterea reala a castigului salarial mediu brut, realizat pe anul precedent.
Va multumesc .=D>