Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Ridicare masina de pe spatiul verde
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Ridicare masina de pe spatiul verde

Buna ziua,

Ieri dmineata, politia comunitara a dispus ridicarea masinii de pe spatiul verde in zona Primaverii. Mentionez ca spatiul verde nu este de fapt spatiu verde ci este pamant batatorit. Este un loc in care se construieste acum un bloc. Am vreo sansa sa castig in instanta?
depinde de planurile de constructii ale primariei daca este prevazut ca spatiu verde sau nu este prevazut.introduceti contestatia,macar puteti beneficia de o amanare de plate in acest sens.oricum nu aveti ce pierde.contestatia o puteti face si personal nu aveti nevoie de avocat
Atata timp cat nu este un loc destinat parcarii si in eventualitatea in care prin parcarea masinii ii incomodati pe proprietarii spatiului de construit si pe constructori,care este posibil sa va fi reclamat,sunt sanse infime sa castigati intr-un proces.