Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... la ce perioada pot da in judecata vinovatul?
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

la ce perioada pot da in judecata vinovatul?

dupa producerea accidentului care este perioada limita pentru a acctiona in judecata vinovatul de producerea accidentului deoarece acesta nu a vut asigurare ?
3 ani de la producerea accidentului si stabilirea vinovatului prin pv emis de catre politie.