Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale am nevoie de un raspuns
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

am nevoie de un raspuns

daca am adresa din buletin in galati,imi pot infiinta o firma in alt oras?
Ca sa infintezi o firma in Tulcea, de ex., ai nevoie de un spatiu pe care sa-l folosesti drept sediu social in Tulcea. Dovada ca ai acest spatiu poate fi un contract de proprietate/inchiriere/subinchiriere/comodat.
Nu are nici o importanta ca tu esti din Galati. Daca ai fi cetatean strain, ar fi ceva mai mult de discutat, dar nu e cazul.
Spor la infintat firma si ... rabdare.