Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Politia locala
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Politia locala

buna seara. in urma OUG 63/2010 am fost eliberat din functie din cadrul unei politii comunitare. am actionat instititia in instanta iar instanta a respins actiunea. de la 01.01.2011 Politia comunitara s-a transformat in politia locala conform legii 155/2010. La actiunea respinsa am facut recurs in luna februarie. Intrebarea este : Mai pot solicita reintegrarea in functia publica ?
Puteti solicita , mai ales ca presupun ca angajatii politiei comunitare au fost preluati de nou-infiintata politie locala.