Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... donatie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

donatie

buna
este posibil sa atac o donatie facuta de parintii mei catre fratele meu?
Acest lucru este posibil, insa dupa decesul parintilor, intrucat in timpul vietii lor, acestia pot dispune dupa bunul plac de bunurile lor patrimoniale.Insa dupa decesul lor, daca donatia respectiva va incalca rezerva succesorala, puteti cere reductiunea si intregirea rezervei succesorale care vi se cuvine.