Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Model PV predare Carnete de Munca salariatilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Model PV predare Carnete de Munca salariatilor

buna ziua. M-ar interesa un model de PV de predare a Carnetelor de Munca,salariatilor, dupa "Abrogarea Carnetului de Munca,si Certificarea ITM-ului. Un model de " cap de tabel" am gasit tot aici, dar m-ar interesa ce altceva se mai scrie, inainte de intocmirea tabelului.
Va multumesc
PROCES –VERBAL

Încheiat astăzi……………………….. între …………………………………………… şi secretar __________________________ , privind predarea cărţii de muncă.

Data, Semnătura,

Am primit cartea de muncă în original, seria_________ nr._________________.

Nume şi prenume Semnătură primire

Am predat cartea de muncă în original.
Secretar,
Loredana Puscasu,
Proces verbal de predare primire carnete de munca

Incheiat astazi data …………. in baza prevederilor Art.6 alin.(3) din decretul nr. 92/1976 privind carnetul de munca.
Intre societatea ……………………. care preda si Dl./Dna ……………………………………. care primeste urmatorul carnet de munca dupa cum urmeaza:

Nr. crt. Numele si prenumele salariatului Serie/numar carnet de munca
1. ……………………… …………………………..

Am predat, Am primit,
___________________ _________________
maiamaria a scris:

buna ziua. M-ar interesa un model de PV de predare a Carnetelor de Munca,salariatilor, dupa "Abrogarea Carnetului de Munca,si Certificarea ITM-ului. Un model de " cap de tabel" am gasit tot aici, dar m-ar interesa ce altceva se mai scrie, inainte de intocmirea tabelului.
Va multumesc

Vedeti Ordinul nr.1083/2011 pentru aprobarea Procedurii de lucru privind eliberarea carnetelor de munca salariatilor angajatorilor pentru care inspectoratele teritoriale de munca pastrau si completau, respectiv certificau legalitatea inregistrarilor efectuate in carnetele de munca ... in anexe gasiti modele de procese-verbale.

www.avocatnet.ro/content/art...
freeelis a scris:

maiamaria a scris:

buna ziua. M-ar interesa un model de PV de predare a Carnetelor de Munca,salariatilor, dupa "Abrogarea Carnetului de Munca,si Certificarea ITM-ului. Un model de " cap de tabel" am gasit tot aici, dar m-ar interesa ce altceva se mai scrie, inainte de intocmirea tabelului.
Va multumesc

Vedeti Ordinul nr.1083/2011 pentru aprobarea Procedurii de lucru privind eliberarea carnetelor de munca salariatilor angajatorilor pentru care inspectoratele teritoriale de munca pastrau si completau, respectiv certificau legalitatea inregistrarilor efectuate in carnetele de munca ... in anexe gasiti modele de procese-verbale.

www.avocatnet.ro/content/art...

Am si eu o intrebare, am de dat salariatiilor carnetele de munca inchise cu abrogatul.In procesul verbal de predare primire scriu tot in ,,baza prevederilor art 6 alin 3 din decretul 92?sau tr sa trec alt articol?cumva din ordinul 1083/20011?Multumesc frumos.
Nu este obligatoriu ca in procesul-verbal sa treceti textul de lege ...