Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu in calitate de asociat unic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu in calitate de asociat unic

In calitate de asociat unic al unei SRL fara angajati pot primi salariu sau indemnizatie lunara asimilata salariului ?
Chiar daca sunteti asociat unic puteti avea contract de munca in propria firma.
Adica intocmesc un contract intre mine si propria persoana? Deci voi semna acel contract la angajator si la angajat? Avand in vedere ca nu am angajati si deci toate activitatile le desfasor singura, pe ce functie ma pot autoangaja?
Va puteti angaja pe ce functie doriti sau in legatura cu studiile pe care le aveti dvs ... marea majoritate se angajeaza pe functia de director societate comerciala.

Da , c.i.m. se va semna intre SC reprezentata de dvs , pe de o parte si dvs ca salariat, pe de alta parte.