Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... redozarea pedepselor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

redozarea pedepselor

se va face redozarea pedepselor odata cu adoptarea legii de punere in aplicare a codului penal? daca da, cam pe cand?
nu stie nimeni?
in afara de 1 oct
alta data nu se cunoaste? daca predoiu vrea ca deputatii sa adopte urgent legea de punere in aplicare .........pana in sesiunea parlamentara..poate cine stie??????????
teona11, utilizator
momentan nu se cunoaste data intrarii in vigoare a noului cod penal.
mai reveniti cu intrebarea!
se estimeaza ca la 1 octombrie 2011 va intra in vigoare noul cod penal.
nu sunt avizat dar de cativa ani eu spun ca nu va intra in vigoare noul cod penal.
sa dea domnul sa ma insel insa nu prea cred.