Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Despre emoticoane
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Despre emoticoane

:yes:Buna seara

Am observat ca oamenii folosesc emoticoane ,probabil , pentru a transmite starea prin care trec atunci cand scriu .
Personal, detest acest emoticon #-o
Nu l-as folosi .
Imi este simpatic acesta :fight:
Dar nu prea am unde sa-l folosesc , ca sa nu para ofensator .
Preferatul este :yes: pentru ca pare voios si fericit , impacat oarecum cu sine si semenii sai .

De ce utilizati emoticoane ?Au ele sens ? Transmit mai mult decat transmite mesajul in sine ?

:yes:
eumarian a scris:

Stiti ca exista si utilizatori care au emoticoane asociate? Parerea mea:
:tomato: e trope_doi, de multe ori si asta :D
:weg: e u.b.i.k., de multe ori si asta :bow:
:tooth: e romascanu
:luck: e simonette
:innocent: e emma_woodhouse

.. si tot asa, doar r.gabi n-are emoticon, oare de ce :hm:

@eumarian, felicitari pentru bunul spirit de observatie.:)
In ceea ce ma priveste nu stiu daca sunt tocmai un ingeras :innocent:.
Pentru @r. gabi , care este o persoana destul de..transanta ( sper sa nu il supar), mi-as permite sa il asociez cu :closedtopic: , sigur, mai pot fi si altele :):)

Paste fericit :wave: