Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... MASURA 112 , INSTALAREA TINARULUI FERMIER
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

MASURA 112 , INSTALAREA TINARULUI FERMIER

Buna ziua !
Doresc sa aplic acesta masura si vreau sa stiu urmatoarele :
1) daca suma maxima pentru 2011 este de 40000 EUR sau a ramas tot 25000 EUR ?
2. pot obtine contract de arenda pentru un teren in zona rurala in baza acordului tuturor mostenitorilor al unui titlu de proprietate ( marea problema in zona rurala este ca la terenuri agricole extravilane mostenitorii nu au dezbatere succesorala facuta datorita taxelor mari ( justitie / notariat , cadastru expert ) ) ?
Din pacat va trebui sa aveti succesiunea facuta!