Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acte angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acte angajare

Buna ziua,
Pot angaja cu cim fara permis de munca un cetatean din republica moldova daca a obtinut certificatul de cetatenie romana si a obtinut si cnp-ul?
Daca pot de ce acte mai am nevoie pentru a putea sa-i fac cim.
Multumesc.
Daca are cetatenie romana , atunci nu mai are nevoie de autorizatie de munca.
Ii solicitati aceleasi acte ca si pentru angajarea unui cetatean roman ... in plus, ii puteti solicita copie de pe H.G. de acordare a cetateniei romane.