avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general 3% sau 16% sau platitor de tva?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

3% sau 16% sau platitor de tva?

O societate ,desii avand principala activitate codul caen 7022-consultanta si management in afaceri ,doreste sa fie platitoare de 3% impozit pe venit si neplatitoare de TVA.,deoarece va presta numai servicii de resurse umane.
Este legal acest lucru?
Daca DA,atunci care sunt conditiile ce trebuiesc indeplinite pentru a respecta incadrarea si functionarea legala?
Mentionez ca societatea are activitati secundare de prestari servicii resurse umane(salarizare,recrutare si administrare dar nu oferim consultanta si management in afaceri!!!) si vom semna NUMAI contracte de prestari servicii.
Ultima modificare: Luni, 11 Aprilie 2011
inspectorhr, Consultant resurse umane
Cel mai recent răspuns: inspectorhr , Consultant resurse umane 19:38, 14 Aprilie 2011
STIMATE DOMN,VA MULTUMESC PENTRU COSNULTANTA SI ATENTA DVS.PE CARE MI-ATI ACORDAT-O.
Va rog sa ma sunati ,deoarece am o propunere ferma si concreta pentru dvs.
Cu apreciere si stima,
Dragos M.

Ultima modificare: Joi, 14 Aprilie 2011
inspectorhr, Consultant resurse umane

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare firma resurse umane nicole72 nicole72 As dori sa infiintez o soc.de res.umane? Ce cod caen trebuie ? am gasit numai pt. consultanta i res.umane. Trebuie autorizatie pt. prestari servicii de ... (vezi toată discuția)
Caen srl cu activitate prestari servicii contabilitate primara. mariusf09 mariusf09 Buna ziua, Ma ajuta cineva va rog cu un cod CAEN pentru a putea presta servicii de contabilitate primara? Infiintez o societate noua pentru prestari servicii ... (vezi toată discuția)
Activitati firma consultanta cod 7022?? light_207 light_207 Buna ziua, O firma de consultanta, cod caen 7022, poate presta urmatoarele servicii potentialilor clienti: infiintari societati, cesiune parti sociale, ... (vezi toată discuția)