Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general 3% sau 16% sau platitor de tva?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

3% sau 16% sau platitor de tva?

O societate ,desii avand principala activitate codul caen 7022-consultanta si management in afaceri ,doreste sa fie platitoare de 3% impozit pe venit si neplatitoare de TVA.,deoarece va presta numai servicii de resurse umane.
Este legal acest lucru?
Daca DA,atunci care sunt conditiile ce trebuiesc indeplinite pentru a respecta incadrarea si functionarea legala?
Mentionez ca societatea are activitati secundare de prestari servicii resurse umane(salarizare,recrutare si administrare dar nu oferim consultanta si management in afaceri!!!) si vom semna NUMAI contracte de prestari servicii.
inspectorhr, Consultant resurse umane
STIMATE DOMN,VA MULTUMESC PENTRU COSNULTANTA SI ATENTA DVS.PE CARE MI-ATI ACORDAT-O.
Va rog sa ma sunati ,deoarece am o propunere ferma si concreta pentru dvs.
Cu apreciere si stima,
Dragos M.

inspectorhr, Consultant resurse umane