avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Activitati firma consultanta cod 7022??
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Activitati firma consultanta cod 7022??

Buna ziua,

O firma de consultanta, cod caen 7022, poate presta urmatoarele servicii potentialilor clienti: infiintari societati, cesiune parti sociale, modificare denumire, infiintare punct lucru, schimbare sediu, etc ?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: light_207 , utilizator 23:26, 4 Mai 2011
Cod CAEN 7022 - Activitati de consultanta pentru afaceri si management. Conform titulaturii consider că aveţi dreptul să desfăşutaţi toate activităţile menţionate de dumneavoastră.

Deci o societate cu cod 7002, se poate ocupa de intocmirea documentatiei pentru infiintarea unui SRL? Inclusiv sa mearga la ORC pentru depunere/ridicare acte ?
In acest caz, ce anume face obiectul contractului de prestari servicii?
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Activitati firma consultanta cod 7022?? va rog, un raspuns:( light_207 light_207 Buna ziua, Imi cer scuze ca postez din nou aceasta nelamurire, dar nu am fost lamurit de nimeni. 1. O firma de consultanta - cod caen 7022 - are voie sa ... (vezi toată discuția)
Contract consultanta???? florin89 florin89 Buna seara, Am si eu o intrebare: ce activitati pot face obiectul unui contract de consultanta? (activitatea principala este COD CAEN 7022 - Consultanta ptr ... (vezi toată discuția)
Deschidere firma intr-un apartament Aliya Aliya Buna ziua, Pentru a-mi putea deschide o firma de\' BUSINESS SI CONSULTANTA intr-un apartament si sa fiu asociatul unic sau nu a afacerii ce acte de studii ... (vezi toată discuția)