Forum Discuţii juridice Executare silită Ce ma sfatuiti sa fac?
Discuție deschisă în Executare silită

Ce ma sfatuiti sa fac?

Sunt admin unui srl si am avut o angajata care a demisionat prin luna mai 2010 In luna decembrie a venit la mine si mi-a spus ca ar mai avea nevoie de o luna sa fie angajata pentru a putea sa-si depuna dosarul pentru somaj .Am acceptat pentru luna decembrie dar mentionez ca nu a efectuat nici o ora de munca la srl-ul meu iar eu am omis sa vb cu contabila despre asta adica sa-i faca lichidarea iar acum m-am trezit cu o somatie de la anaf prin care i-mi spun ca voi fi executat silit pentru suma de 2500 lei bani datorati ca angajator pentru toate darile datorate pentru un angajat.Intrbarea e cum sa procedez?
Incercati o contestatie la executare ... banuiesc ca din luna ianuarie fosta angajata primeste indemnizatia de somaj ... puteti solicita agentiei o adeverinta cu privire la momentul depunerii dosarului de somaj.