Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... model apel
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

model apel

ma ajuta cineva cu un model de apel?nu am vazut in viata mea
CERERE DE APEL

DOMNULE PRESEDINTE

Subsemnatul.....................................domiciliat in.............................................
potrivit dispozitiilor art.287 cod procedura civila,formulez prezenta cerere de apel a sentintei civile nr............pronuntata de aceasta instanta in dosar nr...............................
si prin care*.......................................................................................................................
pentru urmatoarele motive:
Prin actiunea formulata la............ s-a solicitat **.............................................
instanta***.........................................................................................................................
Hotarirea pronuntata este nelegala si netemeinica,intrucit.****.......................
Pentru aceste motive,va solicit sa admiteti apelul formulat si sa schimbati
hotarirea atacata in sensul..............................................................................................
Depun copie pentru comunicare si l/2 din taxa de timbru de la fond.

Semnatura,

DOMNULUI PRESEDINTE AL...............................................................

* Se va indica solutia pronuntat de instanta de fond;
** Se va arata obiectul cererii principale.
*** Se vor expune considerentele pe care le-a avut in vedere instanta
pentru a pronunta hotarirea;
**** Se vor arata motivele pentru care se considera ca hotarirea este
nelegala sau netemeinica.