avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... model apel
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

model apel

ma ajuta cineva cu un model de apel?nu am vazut in viata mea
Cel mai recent răspuns: Dan Top , Avocat 05:03, 11 Aprilie 2011
CERERE DE APEL

DOMNULE PRESEDINTE

Subsemnatul.....................................domiciliat in.............................................
potrivit dispozitiilor art.287 cod procedura civila,formulez prezenta cerere de apel a sentintei civile nr............pronuntata de aceasta instanta in dosar nr...............................
si prin care*.......................................................................................................................
pentru urmatoarele motive:
Prin actiunea formulata la............ s-a solicitat **.............................................
instanta***.........................................................................................................................
Hotarirea pronuntata este nelegala si netemeinica,intrucit.****.......................
Pentru aceste motive,va solicit sa admiteti apelul formulat si sa schimbati
hotarirea atacata in sensul..............................................................................................
Depun copie pentru comunicare si l/2 din taxa de timbru de la fond.

Semnatura,

DOMNULUI PRESEDINTE AL...............................................................

* Se va indica solutia pronuntat de instanta de fond;
** Se va arata obiectul cererii principale.
*** Se vor expune considerentele pe care le-a avut in vedere instanta
pentru a pronunta hotarirea;
**** Se vor arata motivele pentru care se considera ca hotarirea este
nelegala sau netemeinica.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Model apel cristioanabac12 cristioanabac12 in general cum se formuleaza un apel model siunde trebuie predat? (vezi toată discuția)
Model cerere apel dupa ncpc ce v-a fi depusa inainte de primirea hotararii complete si motivate a instantei de fond catalina.p catalina.p Doresc un model de declarare apel pt o cauza civila dupa NCPC ( nu cred ca ar fi mare diferenta ), inainte ca sa primesc /sa mi se comunice la domiciliu ... (vezi toată discuția)
Apel - sentinta civila contestatie pv de contraventie IPR IPR Am facut o contestatie la un proces verbal de contraventie iar prima decizie judecatoreasca din pacate imi este defavorabila.Mai exact plangerea mea impotriva ... (vezi toată discuția)