Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... agresiune minor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

agresiune minor

cum pot sa actionez, in cazul in care mama unui coleg de scoala al copilului meu (8 ani) l-a lovit cu pumnul in abdomen?

acest lucru se intampla la ora de sport (mama acelui copil se afla ca spectator in timpul orei!!!).

va multumesc

Ati mers cu minorul la un medic legist si ati incercat sa obtineti un certificat medico-legal,imediat dupa evenimentul relatat ?
puteti sa depuneti o plangere penala impotriva dansei. mai ales ca au fost si alte persoane martore cand s-a intamplat incidentul. insa aveti nevoie si de un certificat medico- legal.