Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... resurse umane: art. 55 lit. b codul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

resurse umane: art. 55 lit. b codul muncii

ce fel de cerere trebuie sa scrie un angajat care pleaca din firma cu art 55b?
Catre ...........
Subsemnatul.....angajat in functia de.......prin prezenta solicit incetarea contractului individual de munca prin acordul partilor.
Domnule Administrator (Director),
Subsemnatul ..., salariat la..., va rog sa-mi aprobati incetarea contractului individual de munca incepand cu data de..., conform Codului muncii, art.56, lit.b) = acordul partilor.
Data... Semnatura...