avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1008 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... resurse umane: art. 55 lit. b codul muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

resurse umane: art. 55 lit. b codul muncii

ce fel de cerere trebuie sa scrie un angajat care pleaca din firma cu art 55b?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 19:12, 11 Aprilie 2011
Catre ...........
Subsemnatul.....angajat in functia de.......prin prezenta solicit incetarea contractului individual de munca prin acordul partilor.
Domnule Administrator (Director),
Subsemnatul ..., salariat la..., va rog sa-mi aprobati incetarea contractului individual de munca incepand cu data de..., conform Codului muncii, art.56, lit.b) = acordul partilor.
Data... Semnatura...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare cim prin acordul partilor AlexandraLevi AlexandraLevi Buna, Colega mea doreste sa inceteze CIM la zi, compania a acceptat incetarea cu acordul partilor insa i-a cerut o [i]solicitare de incetare CIM cu acordul ... (vezi toată discuția)
Cerere de demisie cu acordul ambelor parti EritroxylonX EritroxylonX Buna ziuaaa, cine imi poate da si mie un model de cerere de demisie cu acordul ambelor parti? (vezi toată discuția)
Demisie danik28 danik28 sunt angajata la un birou notarial (secretara), intentionez sa-mi dau demisia incepand cu data de 01 septembrie, intrucat voi pleca din tara impreuna cu sotul ... (vezi toată discuția)