Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... resurse umane: documente medicale obligatorii in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

resurse umane: documente medicale obligatorii in dosarul angajatului

actele medicale sunt obligatorii la dosar de personal si va rog sa-mi spuneti care sunt acestea?
La angajare, adeverinta de la medicul de medicina muncii cu care societatea are incheiat contract, din care sa reiasa ca persoana este apta pe locul de munca respectiv. Pe urma sunt controalele periodice pt care medicul de medicina muncii elibereaza niste fise medicale care se adauga in dosarul de personal.