avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 474 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Intrebare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Intrebare

Pot solicita,in scris prin Posta Romana, restituirea certificatului de casatorie depus in vederea actiunii de divort? Mentionez ca procesul de divort s-a suspendat,datorita neprezentarii partilor.
Cel mai recent răspuns: Ana-Maria Dutescu , Avocat 21:22, 12 Aprilie 2011
restituirea actelor, in original, depuse de parti in dosarul cauzei se face personal partii interesate.
Asta este foarte normal. Intrebam daca pot solicita restituirea,in scris, prin Posta Romana?
Ultima modificare: Marți, 12 Aprilie 2011
Doinel13, utilizator
Puteti sa solicitati in scris, prin posta.
Doar ca il ridicati personal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se poate completa un dosar ? noiklosa noiklosa Buna ziua, Am de depus niste acte la un dosar al unui prieten pe care il reprezint in instanta, el fiind plecat definitiv din Romania. Problema este ca ... (vezi toată discuția)
Depunere actiune de divort? dvn_dvn28 dvn_dvn28 Buna ziua, Cumnata mea, care momentan nu este in tara, doreste sa deschida procesul de divort pentru a primi deja un prim termen. Deoarece nu doreste sa ... (vezi toată discuția)
Divort adelina33ro adelina33ro Am bagat divort anul trecut si primul termen l-am avut in februarie, insa ne-am impacat......dar.... nu a mers, vreau sa redepun pe rol dosarul, cum trebuie sa ... (vezi toată discuția)