Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Intrebare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Intrebare

Pot solicita,in scris prin Posta Romana, restituirea certificatului de casatorie depus in vederea actiunii de divort? Mentionez ca procesul de divort s-a suspendat,datorita neprezentarii partilor.
restituirea actelor, in original, depuse de parti in dosarul cauzei se face personal partii interesate.
Asta este foarte normal. Intrebam daca pot solicita restituirea,in scris, prin Posta Romana?
Doinel13, utilizator
Puteti sa solicitati in scris, prin posta.
Doar ca il ridicati personal.