Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii inregistrarea in revisal ca angajator a unei ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

inregistrarea in revisal ca angajator a unei INTREPRINDERI INDIVIDUALE

Buna ziua,

Am o mare problema legata de revisal ,si anume ca la datele angajatorului ,care este intreprindere individuala, la optiunea "FORMA JURIDICA"nu am decat: PF,PFA,ASOCIATIE FAMILIALA si PROFESIE EXERCITATA IN BAZA UNOR LEGI SPECIALE. Am sunat ieri la itm ilfov si au zis sa trec PF,dar cand am vrut sa transmit revisalul primesc mesajul ca datele angajatorului nu corespund cu cele de la itm ,asa ca am sunat astazi din nou si altcineva de la ei a zis ca nu stie .
Va rog sa ma ajutati , trebuie sa transmit CIM si nu pot ,pe cine pot sa mai intreb?
eu am inregistrat in revisal o intreprindere indiv. si am selectat PFA ..si a mers a fost ok
nu va suparati , si eu ma confrunt cu aceeasi problema, si am incercat cu PFA si cand vreau sa verific in Reges imi apare " In cazul unui angajator persoana fizica tag-ul 'FormaProprietateId' trebuie sa fie necompletat. Localizare angajator: IdAngajator: 1, TipOperatie: A, GUID: {2A45C4F0-00D3-46F2-8045-96D0A06F29FC}." nu stiu ce sa fac ,