Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu crestere copil pentru tatic - demisie pentru ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu crestere copil pentru tatic - demisie pentru mamica

Buba ziua : am si eu o problema si va sint recunoscator daca ma puteti ajuta . Sotia mea a nascut pe 17 02 2011 si inca este in concediu medical urmind sa intre in cic problema este ca nu prea se poate descurca singura si ar fi ideal daca as putea sa o ajut . Intrebarea mea este daca as putea sa intru eu in cic fara ca ea sa se intoarca la servici , sa isi dea demisia de exemplu , va multumesc anticipat!
Se oate sa intrati in CCC si sotia sa-si dea demisia de la locul actual de munca ... daca asta va doriti.
asta ar fi o solutie de moment tinind cont ca locul de munca al sotiei nu este o probleme putind sa se reangajeze oricind insa mai am o intrebare :cind ar trebui sa isi dea demisia ca eu sa pot depune dosarul?

ionut36, utilizator
1. Daca sotia nu intra in CCC puteti intra dvs. daca indepliniti conditiile legale.
2. Dar nu inteleg de ce doriti sa demisioneze sotia? Ea poate sa mearga la servicu, daca doreste, si dvs. sa fiti in CCC.