avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 531 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Apel- termen
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Apel- termen

Am depus apel pentru un proces de pensie de intretinere minor pe data de 12.04.2011. Nu mi s-a dat un termen cand am depus apelul. Dupa cat timp ar trebui sa se inregistreze apelul la Curtea de Apel Bucuresti?

Multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: ContSters201565 , utilizator 17:12, 15 Aprilie 2011
Da, aceasta este ordinea.
Veti primi citatie pentru termenul de judecata fixat pentru judecarea apelului, iar pana atunci puteti verifica la arhiva Judecatoriei sector 6 cand a plecat dosarul la tribunal, iar la tribunal la fel, informatiile le puteti afla de la arhiva sau de pe portalul instantei.
MULTUMESC FRUMOS DOAMNA AVOCAT.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recurs. unde e inregistrata cererea de recurs? unde e inregistrat primul termen pentru Popescu2012 Popescu2012 Sentinta fond judecătorie : 14.12.2012 Cererea de Recurs (nemotivat) înregistrat la 18.12.2012 Comunicare sentinta redactată la ... (vezi toată discuția)
Apel termen ContSters177235 ContSters177235 ce reprezinta ,,apel in termen de....,,intro hotrare de divort,va rog? se poate face recurs la hotarare? multumesc! (vezi toată discuția)
Cai de atac ioanandrei ioanandrei Va rog mult sa-mi spuneti : daca intr-un proces( cauza evaluabila in bani , bun imobil evalut peste 100.000,0 ron) , unde prima instanta ,care a judecat ... (vezi toată discuția)