Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Rezultate probe biologice; recalculare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Rezultate probe biologice; recalculare

Cat timp dureaza pana intru in posesia rezultatelor analizelir de la IML? Cine mi le comunica? Au trecut deja 10 zile si nu stiu nimic, nici macar unde sa intreb. Pot sa le cer eu de la IML? Si daca vreau sa contest rezultatul, cui ma adresez?
dionis_31, utilizator
Cum pot grabi lucrurile?
mergi la iml si achita analizele 160ron altfel poti astepta si 3-4 luni dupa ele
Si daca nu-mi convin rezultatele, tot acolo le contest? Daca le achit, mi le comunica si mie?
rezultatele se trimit la politie! te va chema politia sa ti le comunice personal nu le poti cere recalcularea pana nu ajunge dosarul la procuror
Politia poate tergiversa chestiunea in cauza?