Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale autorizatii de functionare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

autorizatii de functionare

Firma cu cod CAEN 8621: Activitati de asistenta medicala generala,
daca isi desfasoara activitatea la sediul (punct de lucru) al clientului care detine toate avizele/autorizatiile legate de punctul de lucru, mai e nevoie de autorizatii si pe numele firmei in cauza pt. a-si desfasura activitatea?
Multumesc! Stefan
Da, este nevoie.
daca este autorizat punctul de lucru, al firmei este ok
Trebuie luata autorizatia pe firma care presteaza activitatea 8621 la "activitati desfasurate in afara sediului social/profesional si a sediilor secundare(punctelor de lucru)", declaratia model 2 sau 3, depinde de situatie.
Autorizatiile sunt declaratii pe propria raspundere, astfel incat cei la care veti presta pot sa declare pe propria lor raspundere ca indeplinesc EI conditiile prevazute de lege, dar nu si d-voastra. Pentru d-voastra trebuie sa declarati personal.