Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general perioada amortizare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

perioada amortizare

am achizitionat un autoturism in leasing financiar perioada de amortizare cf catalogului este intre 4-6ani, pe cati ani sa inreg amortizarea?
depinde de politica firmei
puteti alege termenul minim, maxim sau media lor ( 5 ani)
Conform 3055/2009 toate firmele ar trebui sa aibe intocmite politicile firmei prin care se precizeaza printre altele si aceasta perioada de amortizare.