Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carte de munca

acum 6 ani am lucrat la o firma, iar dupa doi ani a fost preluata de lichidatori. Acum lucrez din nou iar eu am nevoie de cartea de munca dar nu mi-o poate incheia pentru ca nu gaseste lichidatorul date referitoare la data cand mi sa incheiat contractul de munca. Ce pot face de unde imi iau eu aceste acte?Pot face plangere la arhivele judetene deoarece aceasta firma nu a pastrat acte in regula?
Despre ce societate este vorba ? ... contractul dvs de munca a fost inregistrat la ITM?
da a fost inregistrat dar acum nu mai este cartea mea de munca nicaieri
Mergeti la ITM la inspectorul la care este arondat fostul angajator si vorbiti cu acesta poate va da o copie de pe decizia de incetare a c.i.m. ... in cazul in care nu exista, atunci lichidatorul poate emite o astfel de decizie in urma solicitarii dvs.
...in acest caz trebuie sa luati legatura cu lichidatorul. normal carnetul de munca se afla la itm
mony23 a scris:

...in acest caz trebuie sa luati legatura cu lichidatorul. normal carnetul de munca se afla la itm

Cred ca in mesajul initial s-a specificat ca s-a luat legatura cu lichidatorul ... normal este posibil ca acel carnet de munca sa nu se afle la ITM.