Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... preluare praxis medic decedat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

preluare praxis medic decedat

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns: sunt medic specialist medicina de familie si m-am pregatit sa preiau un cabinet ramas in urma unui medic titular care a decedat. Mostenitorii mi-au spus ca nu-l pot prelua deoarece nu am un CMI inregistrat. Acel cabinet a ramas fara medic iar eu imi doresc sa il preiau. Nu am cum sa imi fac un cabinet fara locatie. Acum ca am gasit acest loc de ce nu pot prelua praxisul? Am fost rezident pana in decembrie si nu am avut motiv pt a-mi face cabinet. Si evident, nici bani.
Va multumesc.
asemanator dar acum ceva timp.
www.avocatnet.ro/forum/discu...
w_v_w_v, utilizator