Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii CCM 2011
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

CCM 2011

Cine stie cum e cu CCM la nivel national? Mai e valabil, este unul nou??
Este unul nou, dar nu este inregistrat la MMPS si, in consecinta, nici publicat in M. Of.
N-as putea sa va spun daca mai e valabil cel vechi.
Daca intrati pe forum la "Dreptul muncii-contract de munca, ...", pana azi sunt 13 pagini de discutii care au legatura cu intrebarea dvs. Cu stima.
1. La ora actuala nu exista CCM la nivel national.
2. Sunt valabile toate CCC la nivel de unitate sau de ramura, in vigoare.
danabunea a scris:

Cine stie cum e cu CCM la nivel national? Mai e valabil, este unul nou??

CCMN nu mai este valabil si nici nu mai exista altul nou..... chiar daca informatiile la inceput de an erau altele. :(
Unde putem gasi contractele pe ramuri , actualizate cu salariul minim +coeficientii de ierarhizare ? Unele ramuri au stabilit salariu minim 700 , altele 670+50,........