Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii salariul minim si coeficientii ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

salariul minim si coeficientii ...

dupa 01.01.2011 ,contractul colectiv de munca la nivel national 2007-2010 isi inceteaza valabilitatea...d-stra la ce salariu minim aplicati si ce coeficienti ???
multumesc.
Salariul minim pe economie este 670 lei.

De la 01.01.2011 nu mai avem CCMN, iar dupa intrarea in vigoare a Legii dialogului social, ClM se negocieaza la nivel de unitate sau la nivel de sector de activitate. In prezent este CCM la nivel de ramura de activitate in vigoare care prevad coeficienti de ierarhizare.

madymary33 a scris:

dupa 01.01.2011 ,contractul colectiv de munca la nivel national 2007-2010 isi inceteaza valabilitatea...d-stra la ce salariu minim aplicati si ce coeficienti ???
multumesc.

Va puteti raporta la ccm la nivel de ramura de activitate aplicabil angajatorului pentru a stabili coeficienti de ierarhizare ... de asemenea, acestia pot fi stabiliti si in R.I. al angajatorului.