Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale redresare dupa dizolvare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

redresare dupa dizolvare

Daca in necunostinta de cauza ORC If a reusit dizolvarea SRL-ului la TMB pentru nedepuneri bilant (necitand societatea; probabil ca sediul figurand ca expirat-desi societatea era tot acolo-au citat prin afisare la usa instantei) inca din 02.2010 si noi aflam AZI.....de la un client care refuza sa ne mai plateasca sustinand ca "nu mai are cui" verificam pe site la TMB si vedem ca societatea e dizolvata de un an si doua luni, ce putem face sa salvam societatea ?
Cred ca cel mai bine este sa luati legatura cu un avocat pentru evaluarea situatiei. Nu este imposibil ca societatea sa fie salvata prin recurs dupa ce in prealabil s-a facut repunerea in termen. Am vazut multe cazuri in care societatea a fost salvata desi a trecut o perioada buna de timp. Daca nu vi se admite recursul si totusi doriti sa salvati societatea ar mai fi solutia unei fuziuni cu o societate existenta sau cu una pe care o puteti infiinta.