Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Dreptul la diurna în cazul convenþiilor civile
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Dreptul la diurna în cazul convenþiilor civile

Un şofer angajat de o instituţie publică în baza unei convenţii civile şi care face deplasări în ţară cu maşina instituţiei poate să beneficieze de diurnă şi de decontarea cheltuielililor cu cazarea ? Există cadru legal pentru asemenea situaţii?

Mulţumesc pentru răspuns şi vă doresc un Paşte fericit .

Dar in cazul presedintelui cu contract de mandat la ONG?